رد معجزه عدد اتمى آهن در قرآن

Rate this item
(0 votes)

عده ای از معجزه تراشان مسلمان براین باورند که :  سوره حدید در قرآن یکی از معجزات قرآن است و ادعای آنها بر این اصل استوار است که :

ابجد کلمه حدید (آهن) برابر است با ۲۶ و عجیب اینکه عدد اتمی آهن هم ۲۶ است و آیه ای که قرآن از آهن در سوره حدید بحث کرده, آیه ۲۶ است، و از طرفی می گویند سوره حدید سوره ی ۵۷ و جرم اتمی آهن نیز ۵۷ میباشد و به همین راحتی معجزه میسازند.

حال میخواهیم به نقد این معجزه (!) بپردازیم:

۱) ابتدا اینکه اگر کلمه حدید دارای ابجد ۲۶ میباشد و عدد اتمی آهن نیز ۲۶ میباشد این موضوع دیگر معجزه قرآن نیست, معجزه کلمه حدید است. مگر قران اولین بار کلمه حدید را به کار برده و اعراب قبل از اسلام از این کلمه استفاده نمیکردند؟؟

۲) دوم اینکه چرا ابجد کلمه حدید را با عدد اتمی آن مقایسه میکنیم مگر هر عنصر فقط یک ویژگی دارد؟ مثلا عناصر دارای ویژگی هایی از قبیل شعاع اتمی ، شعاع کوالانسی، چگالی، دمای ذوب، نقطه جوش، آرایش الکترونی و… هستند حال چرا باید از میان این همه ویژگی فقط به عدد اتمی آن نگاه کنیم؟ اصولا بر اساس چه رابطه علمی یا فیزیکی این مقایسه انجام شده و این نتیجه به دست آمده ؟؟

۳) سوم اینکه آیه ای که در سوره ی حدید از آن در مورد آهن یاد شده آیه ۲۵ است نه آیه ۲۶. متن آیه را در اینجا میبینید:

وَأَنْزَلْنَا الْحَدِيدَ فِيهِ بَأْسٌ شَدِيدٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاسِ وَلِيَعْلَمَ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ وَرُسُلَهُ بِالْغَيْبِ إِنَّ اللَّهَ قَوِيٌّ عَزِيزٌ (۲۵)
۴) چهارم اینکه جرم اتمی آهن برابر است با ۵۵.۸۴۵ و جرم اتمی ۵۷ که معجزه سازان بیان میکنند جرم اتمی واقعی نیست. و برای معجزه تراشی مانند همیشهمجبورند هم آیات را تحریف کنند و هم واقعیات علمی را.

۵) پنجم اینکه اگر با این منطق که بگردیم و با زور رابطه ای پیدا کنیم یک منتقد هم میتواند بگوید آهن در ستون ۸ و ردیف ۴ جدول مندلیف قرار دارد و سوره حدید سوره ۵۷ در جز۲۷ میباشد چرا این دو رابطه با هم یکی نیست؟

معجزه سازان با تمام توان دست بكار شده و از آیات مبهم وغير قابل فهم قرآن معجزه میتراشند و با تطبیق آن با علم روز میخواهند برای قرآن وجهه بتراشند. مسلمانان هم که به خرافات و معجزه علاقه بخصوصی دارند بدون توجه و تحقیق این چرندیات را باور میکنند.

وظيفه روشنفكران جامعه است كه با افشاى دسايس اين شيادان راه تحميق مردم به دست اين مزوّران ببندند.

 

Read 145 times
Last modified on 02 February 2019

 درباره ما

وبسایت ناباور منتقد جدی ادیان است و از انجا که به زبان

فارسی برای مخاطب فارسی زبان ارائه میشود و با توجه به

کثرت مسلمانان در این جوامع، بسمت نقد اسلام تمایل دارد

 اهداف

روشنگری و اطلاع رسانی از طریق نشر کتب و مقالات

خرافه ستیز، فراهم آوردن امکان بحث و تبادل نظر آزادانه

برای ناباوران و حمایت از سایر ناباوران

لینک های مفید

Info@Naabavar.com

www.atheistium.com

www.ex-muslim.org.uk