تناقض قرآن در بازگویی داستان ابراهیم

Rate this item
(0 votes)
آیا به راستی قرآن کلام خداست و در آن هیچ ایرادی وجود ندارد ؟
 
آیا بنا بر گفته ادعای اسلامگرایان این کتاب یک شاهکار فوق بشری میباشد؟ ما برای اینکه ببینیم که تا چه حدی این ادعای مسلمانان در مورد قرآن میتواند صادق باشد, به چند آيه در دو سوره حجر و هود سر میزنیم و داستان ابراهيم و فرستادگان خدا را میخوانیم و تفاوت‌ها در نقل یک داستان از دو سوره مختلف را ببینیم.

 

 
۱. سوره حجر آيات ٥٢ تا ٥٤: إِذْ دَخَلُواْ عَلَيْهِ فَقَالُواْ سَلامًا قَالَ إِنَّا مِنكُمْ وَجِلُونَ(٥٢)قَالُواْ لاَ تَوْجَلْ إِنَّا نُبَشِّرُكَ بِغُلامٍ عَلِيمٍ(٥٣)قَالَ أَبَشَّرْتُمُونِي عَلَى أَن مَّسَّنِيَ الْكِبَرُ فَبِمَ تُبَشِّرُونَ(٥٤)
ترجمه: هنگامی كه (فرشتگان) بر او وارد شدند گفتند سلام, (ابراهيم) گفت ما از شما بيمناكيم (٥٢) گفتند نترس كه ما تورا به پسری دانا مژده ميدهيم (٥٣) گفت آيا با اينكه مرا پيری فرا رسيده است بشارتم ميدهيد به چه بشارت ميدهيد(٥٤)
 
۲. سوره هود آيات ٦٩ تا ٧١: وَلَقَدْ جَاءَتْ رُسُلُنَا إِبْرَاهِيمَ بِالْبُشْرَى قَالُواْ سَلامًا قَالَ سَلامٌ فَمَا لَبِثَ أَن جَاءَ بِعِجْلٍ حَنِيذٍ(٦٩)فَلَمَّا رَأَى أَيْدِيَهُمْ لاَ تَصِلُ إِلَيْهِ نَكِرَهُمْ وَأَوْجَسَ مِنْهُمْ خِيفَةً قَالُواْ لاَ تَخَفْ إِنَّا أُرْسِلْنَا إِلَى قَوْمِ لُوطٍ(٧٠)وَامْرَأَتُهُ قَائِمَةٌ فَضَحِكَتْ فَبَشَّرْنَاهَا بِإِسْحَاقَ وَمِن وَرَاء إِسْحَاقَ يَعْقُوبَ(٧١)قَالَتْ يَا وَيْلَتَى أَأَلِدُ وَأَنَاْ عَجُوزٌ وَهَذَا بَعْلِي شَيْخًا إِنَّ هَذَا لَشَيْءٌ عَجِيبٌ(٧٢)
ترجمه : براستی فرستادگان ما برای ابراهيم مژده آوردند، سلام گفتند پاسخ داد سلام و ديری نپاييد كه گوساله‌ای بريان آورد (٦٩) و چون ديد دستهايشان به غذا دراز نميشود آنها را ناشناس يافت و از ايشان ترسی به دل گرفت، گفتند نترس ما به سوی قوم لوط فرستاده شده‌ايم (٧٠) و زن او ايستاده بود، خنديد پس وی را به اسحاق و از پی او به يعقوب مژده داديم (٧١) (همسر ابراهيم) گفت ای وای بر من آيا فرزند آورم با اينكه من پير زنم! و اين شوهرم پیرمرد است و اين چيز عجيبی است.
حالا لطف کنید و ترجمه دو آیه فوق را دوباره بخوانید و اینبار با دقت هردو ترجمه را با هم مقایسه کنید. در این دو آیه یک داستان بیان شده است ولی هربار به نحوی مختلف که در اینجا به آنها اشاره میکنیم.
١- در آيات سوره حجر فرشتگان گفتند سلام و ابراهيم بدون جواب اعلام كرد كه از آنها ميترسد, اما در ايات سوره هود ابراهيم جواب سلامشان را ميدهد و فی الفور گوساله كباب شده می‌آورد و وقتی دستشان به غذا نميرسد از آنها ميترسد.
۲- در سوره حجر به ابراهيم مژده پسری را می‌دهند و خبری از زن ابراهيم نبود, اما در سوره هود زن ابراهيم خنده كنان ايستاده بود و اينبار مژده آمدن فرزند را به او می‌دهند.
٣- در آيات سوره حجر پس از ترسيدن ابراهيم به او ميگويند نترس ما برای تو مژده پسری آورده‌ايم, ولی در سوره هود ميگويند نترس ما بسوی قوم لوط فرستاده شده‌ايم.
٤- در سوره حجر ابراهيم می‌گويد حالا كه من پير شده‌ام به من مژده فرزند می‌دهيد، ولی در سوره هود اين زن ابراهيم است كه می‌گويد من پيرم و چگونه فرزندی بدنيا بياورم و همسرم نيز پير است.
 
ظاهرا محمد داستان را فراموش كرده كه اول چگونه تعريف كرده و در مرحله دوم آنرا بصورت ديگری بيان كرده است. بگذریم از اينكه اين داستان در کتاب تورات چگونه بيان شده و چه تفاوتهای فاحشی با بیان آن در قرآن هست.
حال با دانستن اين تفاصيل, این سوالات مطرح است: اينكه يك كتاب داستان و يا فيلم سينمايی از يك نويسنده بزرگ يا كارگردان جهانی، كه دارای يك اسم و يك سناريو باشد را دوبار و هربار با تغييرات شگرفی ببينيد چه ميگوييد؟ از وجود این تغییرات تعجب نمیکنید ؟؟
آيا باور داريد كه اين دو فيلم يا داستان يكی است؟ آيا نميپرسيد كه چرا دو داستان متفاوت از هم به نمايش درآمده با وجود يكی بودن داستان اصلی و اشتهار نویسنده آن ؟ اگر به شما بگويند همين فيلم يا كتاب داستان بهترين اثر هنری قرن است شما خنده‌تان نمی‌گيرد؟؟
آيا اين خود نمی‌تواند اختلاف سليقه كاتبان وحی و اطرافیان محمد را نشان دهد؟؟
Read 118 times
Last modified on 02 February 2019

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

 درباره ما

وبسایت ناباور منتقد جدی ادیان است و از انجا که به زبان

فارسی برای مخاطب فارسی زبان ارائه میشود و با توجه به

کثرت مسلمانان در این جوامع، بسمت نقد اسلام تمایل دارد

 اهداف

روشنگری و اطلاع رسانی از طریق نشر کتب و مقالات

خرافه ستیز، فراهم آوردن امکان بحث و تبادل نظر آزادانه

برای ناباوران و حمایت از سایر ناباوران

لینک های مفید

Info@Naabavar.com

www.atheistium.com

www.ex-muslim.org.uk